Dzień Dobry,
Z przyczyn niezależnych jesteśmy zmuszeni przesunąć godzinę rozpoczęcia koncertu z 17:00 na 17:30.
Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tym niesamowitym wydarzeniu.

—————————————————————————————————

Zapraszamy na koncert z cyklu „Z klasyką przez Polskę” organizowany przez Polski Impresariat Muzyczny. 6 sierpnia 2022 r. godz. 17:30, w  Kościele Rzymskokatolickim Pw. Św. Antoniego w Oborze wystąpi Janusz Wawrowski jeden z najwybitniejszych polskich skrzypków swojego pokolenia, dwukrotny laureat nagrody Fryderyk, odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. W dowód uznania dla jego wysiłków na rzecz promocji polskiej kultury umożliwiono mu grę na skrzypcach A. Stradivariego „Polonia” (1685), dzięki uprzejmości Romana Ziemiana. Współpracuje z wytwórnią Warner Classics, dla której do tej pory wydał sześć albumów. Najnowszy – „Phoenix” – nagrany z Royal Philharmonic Orchestra pod dyrekcją Grzegorza Nowaka (2021), łączy koncert skrzypcowy Czajkowskiego z koncertem skrzypcowym Ludomira Różyckiego. Płyta zdobyła uznanie na całym świecie, w tym nominacje do nagród Opus Klassik, ICMA, PdSK i Fryderyk 2022 („Najlepszy polski album za granicą”). W ostatnich sezonach artysta występował jako solista z Kijowską Orkiestrą Symfoniczną, Hamburger Symphoniker w Elbphilharmonie, Linusem Rothem w Wigmore Hall, w Beethoven-Haus w Bonn, z SWDKO w Pforzheim oraz w National Music Auditorium w Madrycie. Zorganizował również koncert charytatywny „Sounds for Ukraine” w Warszawie, z którego całkowity dochód został przeznaczony na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej.

Cykl koncertów „Z klasyką przez Polskę” organizowany w ramach Polskiego Impresariatu Muzycznego to jeden ze sztandarowych projektów służących zwiększeniu zainteresowania muzyką klasyczną w małych miejscowościach. Dzięki niemu publiczność, która na co dzień nie ma możliwości słuchania muzyki klasycznej, może poznać dorobek słynnych twórców i uczestniczyć w koncertach na najwyższym poziomie z udziałem wybitnych wykonawców

W programie:

Ignacy Jan Paderewski(1860–1941)

Sonata a-moll op. 13 na skrzypce i fortepian

  1. Allegro con fantasia
  2. Intermezzo. Andantino

III. Finale. Allegro molto quasi presto

Edward Grieg (1843–1907)

Sonata c-moll op. 45 nr 3 na skrzypce i fortepian

Allegretto molto ed appasionato

Allegretto espressivo alla Romanza

Allegro animato

Fryderyk Chopin (1810–1849)

Nokturn Es-dur op. 9 nr 2

(transkrypcja: Pablo Sarasate)

Ludomir Różycki (1883–1953)

Nokturn fis-moll op. 30 nr 2

Pablo Sarasate (1844–1908)

Zapateado

„Projekt „Z klasyką przez Polskę”  realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, na Dolnym Śląsku współorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego z inicjatywy Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Krzysztofa Maja. Operatorem jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.”

Wstęp bezpłatny – biletowany
Zapisy: 76 844 82 33

plakat zapraszający na koncert muzyki klasycznej w oborze 6 sierpnia 2022 roku w kościele na godzinę 17:00