Już po raz czwarty w urokliwej Raszowej zorganizowano zawody kajakarskie. Miejsce wyjątkowo malownicze, bo położone w sąsiedztwie ruin dawnego pałacu splądrowanego i spalonego przez Armię Sowiecką w 1945r. Udało się odrestaurować fosę, na której amatorzy – kajakarze ścigali się na czas. Każdy z uczestników miał do pokonania dystans około 600 metrów.

W niedzielne popołudnie odbyły się VI Gminne Zawody Kajakowe w Raszowej. Impreza zorganizowana jako zawody sołeckie szybko przekształciła się w bardzo ciekawe wydarzenie sportowe o zasięgu gminnym. Dzięki ogromnej pracy pana sołtysa Eugeniusza GutaOSP Raszowa i mieszkańców sołectwa. Uczestnicy niedzielnych zmagań mieli bardzo różnorodną formę aktywności sportowej. OKGL zadbał, aby każdy z uczestników znalazł coś ciekawego dla siebie jak: zawody kajakowe, turniej w bulle, turniej łuczniczy oraz gry i zabawy dla najmłodszych. Ciekawe formy aktywności sprawiły, iż każdy uczestnik nie mógł się nudzić. Na duże słowa uznania zasługuje postawa sołtysa Miroszowic Grzegorza Wójcika, który zmobilizował dużą ekipę z swojego sołectwa. Sołtys Raszowej Eugieniusz Gut przygotował dla uczestników zawodów grilla, chleb ze smalcem oraz ogórki małosolne. Wielu mieszkańców naszej gminy potraktowało udział w zawodach jako ciekawą formę spędzania wolnego czasu, w połączeniu ze sportową rywalizacją. Zawodnikom kibicował osobiście wójt naszej gminy, Tadeusz Kielan.

 

*źródło ug.lubin.pl