Koncert muzyki poważnej z cyklu „Z klasyką przez Polskę” odbył się w Kościele Rzymskokatolickim Pw. Św. Antoniego w Oborze. To efekt współpracy Ośrodka Kultury Gminy Lubin z Polskim Impresariatem Muzycznym  ramach projektu służącemu zwiększeniu zainteresowania muzyką klasyczną w małych miejscowościach. Mieszkańcy Gminy Lubin mieli okazję usłyszeć wykonania wirtuozów: Janusza Wawrowskiego jednego z najwybitniejszych polskich skrzypków swojego pokolenia, dwukrotnego laureata nagrody Fryderyk, odznaczonego Srebrnym Krzyżem Zasługi przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jedynego w Polsce skrzypka grającego na skrzypcach samego Stradivariego oraz Mischy Kozłowskiego solisty i kameralisty od lat z wielkim powodzeniem występującego na deskach koncertowych Europy, Japonii i Chin, wykładowca Katedry Kameralistyki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, prezesa Fundacji „Partnerstwo w Muzyce”. Dzięki projektowi publiczność z małych miejscowości, która na co dzień nie ma możliwości słuchania muzyki klasycznej, może poznać dorobek słynnych twórców i uczestniczyć w koncertach na najwyższym poziomie z udziałem wybitnych wykonawców.

Kierujemy podziękowania dla księdza Pawła Kajla za pomoc w organizacji oraz mieszkańcom gminy za liczne przybycie. Mamy nadzieję, że zaszczepiliśmy w Was ducha muzyki klasycznej i będziemy się spotykać na następnych koncertach.

„Projekt „Z klasyką przez Polskę” realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, na Dolnym Śląsku współorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego z inicjatywy Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Krzysztofa Maja. Operatorem jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.”