Po raz XIII, w malowniczej Bukownej spotkali się uczestnicy NOCY ŚWIĘTOJAŃSKIEJ. Na przybyłych czekały liczne atrakcje w postaci warsztatów malarskich, tworzenia makramy, ceramiczne. Nie zabrakło dmuchawców i licznych konkursów, związanych ze świętem.

Tradycyjnie całe spotkanie rozpoczął wjazd NA BYLE CZYM, który w tym roku zaowocował wspaniałymi pomysłami mieszkańców naszej gminy.
Liczne pojazdy zostały podzielone na dwie kategorie: pojazdy niemechaniczne (napędzane siłą własnych mięśni), a także mechaniczne.

W pierwszej wyróżniono:
I miejsce /nagroda 400,00 zł/ – zespół Lejdis za pojazd „Czysty akwen”
I miejsce /nagroda 400,00 zł/ – Dominik Kacperski za pojazd „Czarny wierch”
I miejsce /nagroda 400,00 zł/ – Piotrek Kacperski i Nadia Kacperska za pojazd „Czarodziejska grota”

II miejsce /nagroda 300,00 zł/ – Karolina Kosobucka za pojazd „Hermiona”
II miejsce /nagroda 300,00 zł/ – Pola Kurowska za pojazd „Kurki z Obórki”

III miejsce /nagroda 200,00 zł/ – Alicja Mączyńska i Alex Mączyński za pojazd „Mączki”

W drugiej zaś:
I miejsce /nagroda 400,00 zł/ – Marcin Władysz za pojazd „Robertos”

II miejsce /nagroda 300,00 zł/ – Emilia Skalska i Czesław Niemiec za pojazd „Czarcie koło”
II miejsce /nagroda 300,00 zł/ – Iwona Kacperska za pojazd „Kupa złomu”

III miejsce /nagroda 200,00 zł/ – Danuta Wójcik za pojazd „Złomek”

Kolejny konkurs, ściśle związany z obchodami NOCY nawiązywał do stworzenia wianków świętojańskich. W prezentacji kwiecistych dzieł jury postanowiło uhonorować:

I miejsce – Alina Gil, Ewa Gil i Oliwia Motylewska
II miejsce – Danuta Drypczewska, Grażyna Balewicz, Magdalena Mączyńska
III miejsce – Ewelina Zjawin, Dominik Kasperski, Lucyna Franczak, Rozśpiewane Pastuszki.

Nie obeszło się również bez tradycyjnych strojów świętojańskich, gdzie prezentowane osoby także zostały nagrodzone za swój wkład w zaangażowanie na świętojańskim spotkaniu poprzez równorzędne nagrody:
Alina Gil, Antonina Małgorzata Zakrzewska, Dominik Kasperski, Nadia Kasperska, Piotr Jaromin, Ewa Gil, Karolina Kosobudzka.

Przez cały czas trwania imprezy prowadzone były animacje dla dzieci, zawierające wspólne zabawy, konkursy, pokazy cyrkowe.

Na scenie zaprezentowały się trzy zespoły współpracujące z Ośrodkiem Kultury Gminy Lubin – Siedlecka Nuta z Siedlec, Zachęta z Zimnej Wody i Rozśpiewane Pastuszki z Gogołowic.

Organizatorzy zadbali również o wspólne tańce integracyjne.
W końcu nadszedł moment by w barwnym korowodzie, przy dźwiękach poloneza wyruszyć nad Czarną Wodę, gdzie zgodnie ze zwyczajem, wianki popłynęły z nurtem rzeki.
Uwieńczeniem tegorocznego spotkania był TANIEC OGNIA, na który czekano
z niecierpliwością.
Cieszy nas to, że pomimo ogromnego upału, na placu w Bukownej znalazło się tak wiele osób.