Ponad 400 osób odwiedziło czasową wystawę START w siedzibie Ośrodka Kultury Gminy Lubin, prezentującą wspaniałych polskich sportowców ostatnich 100 lat. Wystawę zobaczyli nie tylko mieszkańcy gminy, wśród odwiedzających znalazły się zorganizowane grupy z lubińskich szkół średnich, a także mieszkańcy gminy Chocianów i Polkowic. Przygotowaną we współpracy z Biurem Programu „Niepodległa” ekspozycję, ukazującą sylwetki 33 postaci z olimpijskiej historii sportu, które wpisały się na stałe w serca polskich kibiców można obejrzeć do końca wakacji.
Dodatkowo odwiedzający zobaczyli 3 stałe wystawy, cieszące się od lat ogromną popularnością, które również można obejrzeć w okresie wakacji.
Wystawa „GMINA LUBIN – WCZORAJ I DZIŚ”
Zwiedzający zanurzyć się mogą w historii opowiadanej przez dawne i współczesne przedmioty. Można zobaczyć jak na przestrzeni lat zmieniały się narzędzia rolnicze i te codziennego użytku, rozwijała się technologia, a tym samym poprawiała się jakość życia.
Wystawa „Zabytki Gminy Lubin”
Wystawa regionalnych perełek architektonicznych ukazująca dziedzictwo kulturowe znajdujące się na terenie Gminy Lubin. Prezentuje kilkadziesiąt makiet zabytków wykonanych różnymi technikami przez uczniów gminnych szkół podstawowych oraz mieszkańców gminy.
Wystawa „Drewniane miniatury”
Prezentuje blisko 70 własnoręcznie wykonanych drewnianych przedmiotów użytku codziennego oraz miniaturowe urządzenia rolnicze. Dodatkową atrakcją jest zbiór kilkunastu drewnianych zabawek sprzed lat.
WYSTAWY WZBOGACAJĄ INSTALACJE INTERAKTYWNE I PROJEKCJE WIDEO.
Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.