Wystawa Zabawek z drewna   Wystawa zabawek z drewna

Wyczarowane z drewna – to projekt  niezwykłej podroży w przeszłość i świat dzieciństwa, współtworzony przez mieszkańców Gminy Lubin.

Powstanie wystawy, przywołującej wspomnienia sprzed lat, zainicjował wójt Tadeusz Kielan, ofiarowując własnoręcznie wykonane drewniane przedmioty codziennego użytku oraz miniaturowe urządzenia rolnicze.
Część ekspozycji stanowią prace nagrodzone w konkursie „Tradycyjna zabawka z drewna”. Kilkanaście oryginalnych przedmiotów, ręcznie zrobionych przez młodszych i starszych mieszkańców gminy, przywołuje świat dzieciństwa i wspólnych zabaw.
Do otwarcia wystawy zainspirowało nas również kilkadziesiąt zabawek sprzed lat, przekazanych do Ośrodka Kultury Gminy Lubin przez mieszkańców gminy, stanowiących niezwykły ślad przeszłości. Udało się odnaleźć w domowych zakamarkach wyjątkowe pamiątki i zapomnianych towarzyszy zabaw – figurki zwierząt, wózki, kołyski czy klocki. Niezwykłą kolekcję kilkunastu zabawek sprzed lat przekazała mieszkanka Osieka, Małgorzata Ryś.
Stare zabawki mają w sobie nieodparty urok. To część dziedzictwa naszego regionu, którą wspólnie chcemy ocalić od zapomnienia. Wystawa ma charakter edukacyjny. Wzbogacona o instalacje interaktywne i projekcje wideo oferuje zwiedzającym różne pola aktywności i przestrzenie działań oraz multimedialne prezentacje treści.