„Zmierzch – świtem…” to kolejny spektakl, na który chcemy Was zabrać do Teatru Polskiego we Wrocławiu – 21.11.2021. Ilość miejsc ograniczona – zapisy tylko do 25.10.2021r. w OKGL – liczy się kolejność zgłoszeń!!!
Zobacz:
https://youtu.be/jWuOBHMDz0Q

„Zmierzch – świtem…” to opowieść o tym, jak ginie świat Odessy sprzed stu lat. Jak żyli i jak umierają bohaterowie tego czasu. Zanurzamy się we wrzącym miłością i zbrodnią czasie przełomu. Kiedy Zmierzch odchodzi i staje się… Świtem. Akcja toczy się w zaułkach Mołdawanki, na ulicach, w traktierniach i szalonych kabaretach umierającego miasta. Bohaterów przedstawienia poznajemy przez fabularną opowieść, ale i przez wkomponowane w całość songi. Na scenie oglądamy kilkudziesięciu aktorów, którzy wprowadzają nas w zaskakujący dziś egzotyczny czas, kiedy stary i znany z doświadczenia świat ginął pod butem nieubłaganej, czerwonej rewolucji. Słuchamy też pieśni sprzed lat, ale i tych napisanych współcześnie, które pełniej pozwolą widzom poznać tamten świat. Najnowsze przedstawienie Jana Szurmieja oparte jest na twórczości Izaaka Babla. Oprócz dramatu Zmierzch wykorzystane zostały wątki z Opowiadań odeskich i innych utworów. Na scenie w widowiskowej inscenizacji oglądamy ponad 30 aktorów Teatru Polskiego we Wrocławiu.
licencjodawca – Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Warszawa
609. premiera Teatru Polskiego we Wrocławiu
Spektakl objęty patronatem Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Wyjazdy do teatru są organizujemy dzięki Projektowi
WYBIERAM TEATR 2021 realizowanemu przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin w ramach programu EDUKACJA KULTURALNA
dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Koszt wyjazdu 50,00 zł

 

plakat ZMIERZCH SWITEM