W dniu 17.08.2023r. mieszkańcy naszej gminy wybrali się na wycieczkę do Folwarku Szyfrów, znajdującego się w samym sercu Kotliny Kłodzkiej. Na początku czekały na nas zagadki w tajemniczym pokoju skrywającym sekrety Dolnego Śląska. Folwark Szyfrów to świetne miejsce na tajne schowki, w których można było znaleźć wskazówki do zdobycia nagrody. Gra nie wymagała znajomości historii – ale doskonale uczy jej poprzez zabawę.

Następnie poszliśmy na Paintball. Po przeszkoleniu  grupa została podzielona na dwie drużyny, głównym celem gry było wyeliminowanie drużyny przeciwnej przy pomocy pistoletów na kulki z farbą. Kolejnym punktem wycieczki były sportowe potyczki – strzelanie z łuku i wiatrówki, duże piłkarzyki i sztafeta. Po zabawie odbyła się przerwa na posiłek w formie ogniska. W dalszej kolejności dzieci miały krótką przejażdżka meleksami, później można było kupić sobie pamiątki, poszliśmy też na lody  i tak zakończyła się nasza wycieczka. Jak widać, nie było nudy – zabawa i integracja na świeżym powietrzu to najlepsze co może być.