Podczas wakacji ponad 60 dzieci z naszej gminy miało okazję uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych, które dają przestrzeń do rozwoju, wyrabiają charakter i nastawienie do świata.

2 sierpnia odbyła się wycieczka do Alpakarni PleciAnki w Oborze. Pierwszym punktem wycieczki były warsztaty, podczas których cała grupa wzbogaciła swoją wiedzę na temat pochodzenia alpak, ich hodowli i pielęgnacji. Największą atrakcją były 4 przeurocze alpaki (Kokos, Karmel, Biszkopt i Czoko) i ich karmienie. W trakcie warsztatów maluchy mogły stworzyć własną alpakę przy użyciu wełny wymienionych czworonogów, a także udekorować alpakowe pierniczki. Było również czesanie wełny i robienie poduszki, a w międzyczasie wspólne gry, zabawy i tańce. Na koniec zrobiono grilla, wszyscy zjedli kiełbaski z apetytem i ruszyliśmy na zajęcia z Lego Masters.

Budowanie z klocków Lego to świetna zabawa, która wpływa na rozwój dziecka. Podczas zajęć wszyscy uczestnicy mogli popisać się swoją kreatywnością i zbudować alpakę z nowych klocków Lego, które zostały niedawno zakupione przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin. Dzięki klockom w różnych kolorach i kształtach każdy miał nieograniczone możliwości, by rozwijać swoją wyobraźnię, spostrzegawczość, jak i kreatywność.

4 sierpnia, podczas kolejnych zajęć nasi podopieczni współdziałali w grupach i budowli z klocków miasto swoich marzeń. Praca w grupie miała na celu rozwinąć u dzieci umiejętność społeczne i komunikacyjne. Wszyscy uczestnicy bardzo ładnie się ze sobą dogadywali i zaangażowali w budowanie swoich konstrukcji, którymi mogli się nawet pochwalić Wójtowi Gminy Lubin, co widać na poniższych zdjęciach.

Po zajęciach z Lego odbyło się wyjście do kina na najnowszą animacje Disneya i Pixara  „Między nami żywiołami”. Akcja filmu rozgrywa się w Żywiołowie, mieście zamieszkałym przez istoty utożsamiające się z żywiołami ognia, wody, ziemi i powietrza. Każda istota została podkreślona z należytą uwagą, aby świat żywiołów był miejscem pełnym kolorytu i różnorodności również w znaczeniu kulturowym.  Do tego dochodzą sympatyczni bohaterowie – para przeciwnych sobie żywiołów Iskra i Wodek, którzy wspólnie ratowali świat przed zagładą, a także masa inteligentnego humoru, można było się pośmiać i dzieciaki wyszły z kina zadowolone.