WIOSNA to ona wywołuje na naszych twarzach uśmiech, wzbudza pozytywne emocje i chęć do życia. Jest świeża, pachnąca i przede wszystkim kobieca.  Wiosna Kobiet to wydarzenie, w którym wzięliśmy udział jako Ośrodek Kultury Gminy Lubin przeprowadzając warsztaty z robienia czekolady. Kto nie kocha czekolady jest ona jak kobieta słodka i piękna.

Warsztaty cieszyły się wielkim zainteresowaniem. W zajęciach wzięło udział łącznie około 50 osób.  Samodzielne tworzenie słodkości sprawiało uczestnikom wiele radości nie tylko dzieciom. Możliwość przelewania czekolady do form i dekorowania jej jadalnymi dodatkami to najmilsza część warsztatów.

Podczas zajęć można było zobaczyć eksperyment z suchym lodem, który stworzył piękną mgłę jaką podziwiały dzieci i dorośli. Uczestnicy byli pod wrażeniem efektu połączenia suchego lodu z wrzątkiem.

Nasze zajęcia pobudziły zmysły, zdolności manualne oraz kreatywne myślenie uczestników. W efekcie powstały piękne tabliczki czekolady, które uczestnicy mogli zabrać ze sobą do domu.