Nowy Rok  w Ośrodku Kultury rozpoczął się  warsztatami malarskimi dla najmłodszych mieszkańców Gminy Lubin. Na każdego uczestników czekało specjalnie przygotowane stanowisko malarskie wyposażone w sztalugę, płótno, farby oraz pędzle. Tematem zajęć było malowanie pejzażu. Dzieciaki mogły się wspólnie zintegrować, uwolnić swojego wewnętrznego artystę i stworzyć magiczne krajobrazy, które później mogły zabrać ze sobą do domu. W trakcie warsztatów dzieci nauczyły się mieszać kolory, poznały techniki tworzenia perspektywy, obmyślały plan obrazu i dobór farb.  Po działaniach artystycznych nadszedł czas na zwiedzanie naszych wystaw „Gmina Lubin wczoraj-dziś”, „Zabytki Gminy Lubin” oraz „Drewniane Miniatury”. W zajęciach uczestniczyło 20 dzieci z wielu miejscowości, Miłosnej, Dąbrowy Górnej, Miroszowic, Niemstowa, Zimnej Wody, Karczowisk, Miłoradzic, Gogołowic i  Obory.

Dziewczynka z obrazkami, na których jest namalowany krajobraz Dziewczynka z obrazkami, na których jest namalowany krajobraz i drzewa Dziewczynka z obrazkiem, na którym są jesienne drzewa Dziewczynka z namalowanym krajobrazem zimowym