15 listopada 2018 r. świetlica w Oborze stała się spotkaniem miłośników teatru i kabaretu z całego regionu.

Przegląd Amatorskich Form Kabaretowych uHaHa organizowany jest cyklicznie przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin. W ósmej edycji do konkursu stanęło 7 zespołów, zarówno z naszej gminy, jak i goście z Wińska, Chobieni oraz Lubina.

Przegląd otworzyła dziecięca grupa TEATR TAŃCA z RASZÓWKI, którego choreografem i opiekunem jest pani Karolina Tuszyńska-Kluzek. Grupa powstała w wyniku realizacji projektu WYBIERAM TEATR dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Na scenie można było oglądać kabaret ALE BABY z Krzeczyna Małego, kabaret BLADE POJĘCIE z Wińska, zespół teatralny POZYTYWNI z Domu Dziennego Pobytu SENIOR, OSIECZANKI z Osieka, KLUB POD GARAMI z Księginic, LILIANA NOWAK z Księginic oraz grupa NON SIMPLEX reprezentująca Chobieński Ośrodek Kultury. Zróżnicowany repertuar wykonawców rozbawił nie tylko jury, ale i liczną widownię, a wesoły nastrój podtrzymywał w przerwie zespół wokalny OSIECZANKI.

Jury w składzie: Elżbieta Białosiewicz, Karolina Tuszyńska-Kluzek oraz Kamil Lis, przyznało następujące nagrody:

  • Nagroda główna 500,00 zł – Kabaret BLADE POJĘCIE za skecz „Żarty się skończyły”,
  • 2 miejsce 300,00 zł – Kabaret ALE BABY za skecz „Jedna czy dwie?”,
  • 2 miejsce 300,00 zł – Zespół Teatralny POZYTYWNI za skecz „Przedsiębiorstwo remontowo-budowlane”,
  • 3 miejsce 250,00 zł – OSIECZANKI za skecz „Reklama o lekach”,
  • Wyróżnienie 200,00 zł – Liliana Nowak za skecz „Opowiastka o tym, że z facetami nie koniecznie trzeba żyć jak pies z kotem”,
  • Wyróżnienie 200,00 zł – KLUB POD GARAMI za skecz „Z życia wzięte gospodyni domowej, czyli co mi chodzi po głowie?”,
  • Wyróżnienie 200,00 zł – NON SIMPLEX za skecz „Okiem dziecka”.

Na zakończenie organizator pogratulował i podziękował wszystkim uczestnikom i zaprosił do wspólnych działań w ramach projektu WYBIERAM TEATR realizowanego przez OKGL.