Teatralne popołudnie z okazji Dnia Mamy.
Mamy idealną propozycję dla rodzin.
Przedstawienie oparte na motywach trzech baśni Hansa Christiana Andersena: „Dzielny Ołowiany Żołnierz“, „Brzydkie Kaczątko“ i „Dyrektor Teatru Marionetek“. Spektakl jest jednak czymś więcej niż adaptacją – teatralną podróżą po świecie Andersenowskich baśni, połączeniem pięknych ilustracji i sztuki opowiadania. Łączy w sobie tradycyjny teatr lalkowy z elementami średniowiecznego teatru retablo i sztuki kamishibai.
Podczas warsztatów dzieci wspólnie z rodzicami lub opiekunami przygotowują lalki teatralne z delikatnego papieru i kolorowego sznurka. Materia daje nieograniczone możliwości stworzenia
baniowych historii i fantazyjnych postaci. Zwieńczeniem warsztatów jest wspólna parada lalek w której biorą udział wszyscy uczestnicy warsztatów wraz z przygotowanymi przez siebie lalkami. Uczestnicy zabierają swoje piękne prace do domu. Zajęcia mają działanie terapeutyczne – poprzez arteterapię pomagają budowa i wzmacnia więzi. Poruszają i kształtują wyobraźnię, a dorosłych przenoszą w świat dzieciństwa i baśni.
Spektakl wraz z warsztatami odbędzie się na świetlicy wiejskiej w Krzeczynie Wielkim o godzinie 16:00 27 maja 2024 r.
95 zł – bilet normalny
60 zł – bilet ulgowy
* z jednym dzieckiem na spektakl i warsztaty może przyjść maksymalnie dwóch opiekunów
**liczba miejsc ograniczona