W Siedlcach 28.09.2019 odbył się doroczny kulinarny, ziemniaczany festyn. Goście imprezy spróbowali przeróżnych pyszności z ziemniaka.

Były ziemniaczki zapiekane z boczkiem i mięsem mielonym, knedle ze śliwką, bułeczki z farszem i sosem śliwkowym, pierogi i kopytka, a także placki ziemniaczane i pieczone ziemniaki z ogniska. Zespół „Siedlecka Nuta” swoim mini-koncertem porwał publiczność do wspólnego śpiewania. Nie zabrakło ziemniaczanych zabaw i konkursów. Dzieci rysowały, a dorośli mogli się pochwalić celnością rzutów ziemniakiem, drużynowym toczeniem ziemniaka wykałaczką czy też zaśpiewać naprędce napisaną piosenkę o ziemniakach. Uczestniczyli w nich m.in. wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan oraz przewodniczący Rady Gminy Norbert Grabowski. Mimo, że – tradycji stając się zadość – Świętu Pieczonego Ziemniaka w Siedlcach towarzyszył deszcz, nie zdołał on popsuć wspaniałej, rodzinnej atmosfery tej imprezy.
Organizatorzy Sołtys i Rada Sołecka Siedlec, zespół „Siedlecka Nuta” oraz Ośrodek Kultury Gminy Lubin.
(OKGL/MG)