ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA
Kartoflanka, pierogi z ziemniakiem, ciasto z pyrami, kopytka, a nawet ziemniaczane grzyby – tego wszystkiego i wielu innych potraw z ziemniaka mogliśmy spróbować w Siedlcach. Przepyszny festiwal zorganizowany został przez Gminy Ośrodek Kultury, Zespół Siedlecka Nuta i Radę sołecką Siedlec.
Pani Irena Maciejowska zdradziła nam przepis na francuską potrawę z ziemniaka: FARYNĘ
– To proste danie i w całej swojej prostocie przepyszne. Wystarczy do gotujących się kartofli wsypać trochę mąki pszennej i gotować do miękkości. Odcedzić wodę, potłuc dobrze ziemniaki, robić z nich kuleczki i podsmażać na głębokim tłuszczu – opowiada pani Irena.
Zabawa była wspaniała, konkursy również nie odstawały od ziemniaczanej atmosfery.
Cudaki z ziemniaka, najdłuższy obierek, rzut ziemniakiem do celu, to tylko cześć konkurencji w jakich brały udział cztery drużyny: Buczynianki, Drużyna z Lubina, Siedlecki Team oraz Załoga A.