Na inaugurację pierwszej imprezy kulinarnej w Bukownej, symbolicznie wypuszczono kilka gołębi. Podczas Święta Gołąbków mogliśmy spróbować między innymi tych klasycznych, ale również posmakować innowacyjnych potraw.  Koła gospodyń wykazały się kreatywnością i zaserwowały gołąbki z papryczką jalapenio czy kaszanką. Poza poczęstunkiem można było wziąć także udział w konkurencjach, był rzut „sołtysem”, rajd wokół Bukownej, a muzycznie umilały nam czas Osieczanki, które zaskoczyły nas tematyczną piosenką o gołąbkach.

Święto Gołąbka to inicjatywa Czesława Niemca, sołtysa wsi oraz rady sołeckiej, którzy swoją gościnnością, do konkursu kulinarnego przyciągnęli aż 7 kół gospodyń i sołectw.

Pierwsze miejsce w konkursie kulinarnym za gołąbki z kaszanką otrzymało SOŁECTWO SKŁADOWICE

Drugie miejsce:

Klub Pod Garami

Sołectwo Bukowna

Zespół Osieczanki

Trzecie miejsce:

Sołectwo Szklary Górne za gołąbki tradycyjne

Niebiesko Żółte-Gary

Sołectwo Wiercień za gołąbki z kaszą gryczaną

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom, gratulujemy Sołtysowi i Sołectwu wsi Bukowna wspaniałej imprezy ale przede wszystkim dziękujemy Wam za przybycie z takich licznych miejscowości i okolicznych miast. Jednocześnie chcielibyśmy Państwa zaprosić 25 listopada na Tradycje Bożonarodzeniowe, które odbędą się na świetlicy wiejskiej w Osieku.