Lisiec był po raz kolejny gospodarzem Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego Świat pod Kyczerą. Gościnni mieszkańcy przygotowali wiele atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych słuchaczy. Na scenie zaprezentowały się zespoły z czterech różnych kontynentów.

Na scenie w Liścu wystąpili artyści z Senegalu, Meksyku, Maroko, Tajlandii, Rumunii , Macedonii Północnej, Czech, Indii oraz Gruzji. Zachwycili publiczność rozmachem przedstawień, artystyczną różnorodnością i feerią barw, którą mieniły się ich stroje.

Większość mieszkańców Liśca to Łemkowie, dla których bardzo ważne jest kultywowanie tradycji, a dzięki festiwalowi „Świat Pod Kyczerą”, zarówno język, jak i zwyczaje łemkowskie zyskały bardzo dobrą promocję. To festiwal, który gości w dużych ośrodkach miejskich ale docenia także gościnność niewielkich wsi.

– To wspaniałe coroczne  widowisko, które jest świętem gminy. Gratuluję sołectwu Lisiec i Ośrodkowi Kultury Gminy Lubin doskonałej organizacji tego przedsięwzięcia oraz Jerzemu Starzyńskiemu dyrektorowi artystycznemu festiwalu, tak imponującego i wielobarwnego składu  zespołów – mówił wójt Tadeusz Kielan otwierając festiwal w gminie Lubin.

Przed jego inauguracją licznie zebranej publiczności zaprezentowały się dwa gminne zespoły Koniczynki i Osieczanki. Międzynarodowy przegląd zespołów tradycyjnie rozpoczął występ najmłodszych członków Kyczery – czyli Kyczerki,  w której tańczą i śpiewają dzieci już od czwartego roku życia. Ich entuzjazm, a w szczególności dopingujących ich rodziców, był bardzo zaraźliwy.

Przez kilka godzin barwnych występów zespołów z różnych części świata na scenie były gitary, harfy, trąbki, skrzypce a przede wszystkim taniec i śpiew. Widzowie wystukiwali rytmy wraz

z zespołami, angażowali się we wspólne śpiewanie, na polanie przy scenie zrobiono tysi

ące pamiątkowych zdjęć i nagrań. Była to już 26. edycja tego międzynarodowego festiwalu.