Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Świat Pod Kyczerą” i w tym roku zagości do Gminy Lubin! Już 3 lipca na boisku w Liścu wielkie wydarzenie kulturalne, na którym zagra aż 14 zespołów z całego świata.
„Świat pod Kyczerą” to pomost łączący obecne miejsca zamieszkania Łemków i przestrzeń do dialogu międzykulturowego. To jednak przede wszystkim doskonała zabawa, mnóstwo wrażeń, pieśń, taniec i radość w sercu.
Impreza należy do największych festiwali folklorystycznych w Polsce. Organizowana jest od 1996 roku, początkowo pod nazwą „Europa bez granic”, potem „Spotkania pod Kyczerą”. Przez festiwalowe sceny przewinęło się do tej ponad 130 grup folklorystycznych z sześciu kontynentów, między innymi z tak odległych zakątków świata jak Wallis i Futuna, Sierra Leone, Chile, Nowa Zelandia, Kostaryka, Indonezja, Meksyk czy Togo.
Już dziś zapraszamy na godzinę 17:00!
Festiwalu Folklorystycznym „Świat pod Kyczerą”:
1. Ballet Folklorico de Pucon BAFPU – Pucon – Chile
2. „Abrasevic” – Kralievo – Serbia
3. Agrupacion Folklorica Encantos de mi Panama – Panama Oeste – Panama
4. Akayazwe Troupe – Bujumbura – Burundi
5. „Druzhba” i „Vesnyanka” – Równe – Ukraina
6. Everest Nepal Cultural Group – Kathmandu – Nepal
7. Tourism Folklore Research Centre TUFAK – Ankara – Turcja
8. Ballet Foklorico Aztlan de Mexico – Cuautitlan Izcali Edo de Mexico – Meksyk
9. Soleil d’or d’Algierie – Sidi Bel Abbes – Algieria
10. Juventud Portena – Buenaventura – Kolumbia
11. Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera” – Legnica – Polska
12. Zespół Pieśni i Tańca „Legnica” – Legnica – Polska
13. Akademicki Zespół Pieśni i Tańca „Jedliniok” – Wrocław – Polska
14. Zespół Tańca Ludowego „Mali Gorzowiacy” – Gorzów Wielkopolski – Polska