JuraPark – Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie

 

24 sierpnia pojechaliśmy zapoznać się z dinozaurami do JuraParku – Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. Była to szósta i ostatnia wycieczka tych wakacji.

Park Nauki i Rozrywki to kompleks wielu atrakcji, który w przyjazny sposób przedstawia historię życia na ziemi. Celem wycieczki było poznanie prehistorycznego świata dinozaurów. Park zwiedzaliśmy zaczynając od niezwykłej atrakcji, jaką jest Tunel Czasu. To 300-metrowy tunel z ekranami kina 3D, przez który udaliśmy się w podróż przez miliardy lat istnienia Wszechświata. Po pełnej wrażeń podróży w Tunelu Czasu udaliśmy się na spacer ścieżką edukacyjną, gdzie mogliśmy podziwiać ok. 200 modeli, reprezentujących niemal 70 gatunków dinozaurów, gadów i płazów, oczywiście naturalnej wielkości.

Ostatnim punktem wycieczki był Park Ewolucji – nowoczesne muzeum, gdzie można zapoznać się z etapami ewolucji człowieka, krok po kroku. Jednym z etapów zwiedzania był lot w Kosmos i podróż wehikułem czasu wiele milionów lat wstecz. Wszystko za sprawą nowoczesnych technologii multimedialnych.

Po zwiedzaniu skorzystaliśmy z ogromnego placu zabaw, gdzie szaleństwom nie było końca. Zjedliśmy także pyszny obiadek, później przyszedł czas na odpoczynek na Jurajskiej plaży. Atrakcji nie brakowało, lepszego zakończenia wakacji nie mogliśmy sobie wymarzyć. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za miło spędzony czas i wspólne wakacyjne wyjazdy.