Rekordową ilość wykonawców, zgromadził 17 listopada w Oborze, VII Przegląd Amatorskich Form Kabaretowych uHaHa organizowany cyklicznie przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin. W szranki konkursowe stanęło 11 zespołów, reprezentujących naszą gminę (ALE BABY z Krzeczyna, SĄSIADECZKI z Osieka, WIDZI MI SIĘ z Obory, Gimnazjum Gminne). Przybyli również goście, co świadczy o rozwoju imprezy i poszerzającym się nią zainteresowaniem.

Na scenie można było podziwiać dokonania TEATRU MŁODZIEŻOWEGO CAMEO z Legnicy, HONC-TEAM z OŚRODKA KULTURY w Rudnej, przedstawicieli świetlicy wiejskiej z Koźlic oraz z Lubina (POZYTYWNI z Domu Dziennego Pobytu SENIOR). Cieszy obecność stałych bywalców „uHaHa”, ponownie gościliśmy nasze gminne kabarety GIMBAZĘ z Gimnazjum Gminnego, ALE BABY z Krzeczyna Małego, WIDZI MI SIĘ z Obory i GRUPĘ z Osieka. Zaskakiwała również rozpiętość wiekowa wykonawców, od młodzieży szkolnej po seniorów. Przedstawione scenki nawiązywały do życia codziennego, bajek, podkreślając ludzkie zalety i wady.

W większości były inspirowane dokonaniami znanych kabaretów, ale trafiły się przedstawienia autorskie. Poziom umiejętności był na wysokim poziomie, co podkreślało jury. W oczekiwaniu na werdykt wymieniano uwagi i doświadczenia, a także rozpoczęto wspólne śpiewanie biesiadnych przebojów.

Jury w składzie:

Jan Olejnik, członek Komisji Oświaty i Kultury Rady Gminy Lubin – Przewodniczący oraz Kamil Lis i Anna Rawska – na co dzień pracujący z dziećmi i młodzieżą.

Wyniki:

Nagroda główna – TEATR MŁODZIEŻOWY CAMEO – 500 zł za skecz pt. SZKOŁA

1 miejsce – KABARET ALE BABY – 400 zł za scenkę pt. TERAPIA MAŁŻEŃSKA

2 miejsce – POZYTYWNI – 300 zł za scenkę U LEKARZA

3 miejsce – HONC-TEAM – 250 zł za skecz pt. RÓŻNICA POKOLEŃ

3 miejsce – TEATR MŁODZIEŻOWY CAMEO – 250 zł za skecz pt. JAŚ I MAGŁGOSIA –KTO KOGO ZJE.

Wyróżnienia i po 200 zł otrzymali: TEATR MŁODZIEŻOWY CAMEO (DZIURA NAD DZIURAMI), SĄSIADECZKI, WIDZI MI SIĘ (BIEDRONKA AIRLINES).

Pozostali wykonawcy zostali uhonorowani nagrodami po100 zł: GIMNAZJUM (WANDZIA I TRZEJ KRÓLOWIE), TEATR MŁODZIEŻOWY CAMEO (POLE WIDZENIA), świetlica KOŹLICE (POCZTA).