„Gorzyca, tradycyjnie już  gościła uczestników Spartakiady Seniorów. Były konkursy, wspólne śpiewy i wspaniała zabawa. Zabawę otworzyły prezentacje pięciu utworów, które startowały w konkursie na Hymn Seniorów Gminy Lubin. Oryginalne słowa pisano do znanych melodii, ale także do utworów oryginalnych. Zwyciężył utwór Teresy Kot.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs na oryginalne nakrycie głowy. Jury miało wielki problem, gdyż pomysłowość uczestniczek była ogromna. Przyznano dwie równorzędne pierwsze nagrody. Szczegółowe wyniki konkursu można znaleźć na końcu artykułu.

Wielu chętnych wzięło udział w nauce nordic walking, grze w bule, a także mniej olimpijskich sportach: rzut wałkiem i kaloszem do celu czy też bieg z piłką pomiędzy udami.

Cóż to byłaby za Senioriada bez wspólnych śpiewów – Sokoły, Chachary Ore, ore śpiewał każdy z obecnych. Wystąpiły zespoły Lejdis i Leśne Echo.

Nie zabrakło też poczęstunku, czyli przepysznych ciast, kiełbasy z rusztu oraz ciepłych napoi.W zabawie brał udział Tadeusz Kielan, wójt gminy Lubin, który świetnie się z seniorami bawił.

Organizatorem wydarzenia był Ośrodek Kultury Gminy Lubin. Wielkiego wsparcia w organizacji imprezy udzielił Jan Olejnik sołtys Gorzycy oraz nieocenieni strażacy z OSP Gorzyca. Uczestnicy imprezy umówili się, że za rok spotkają się ponownie i zaproszą jeszcze wielu innych sympatyków dobrej zabawy.

Spartakiada Seniorów była objęta patronatem honorowym Stowarzyszenia  MANKO w ramach współpracy przy programie Gmina Przyjazna Seniorom. Uczestnicy mieli możliwość otrzymania magazynu Głos Seniora, w którego kolejnym numerze mają być opublikowane zdjęcia i relacja z naszej Spartakiady.

 

KONKURS NA ORYGINALNE NAKRYCIE GŁOWY

W konkursie wzięło udział 21 osób: Janina Dziedzic, Alina Olejnik, Grażyna Balewicz, Jadwiga Pasoń, Stanisława Kapusta, Teresa Grolewska, Grażyna Kapusta, Dorota Musiał, Cecylia Gałązka, Celina Szwedo, Jolanta Bartosiewicz, Maria Pacholska, Wanda Bielawska, Barbara Zięba, Lucyna Franczak, Wanda Zasada, Barbara Woelke, Gabryela Razowska, Alicja Maćkowiak, Aleksandra Kalinowska, Beata Franczak – Czerwonka.

Wyróżnienia: Alina Olejnik, Teresa Grolewska, Maria Pacholska, Wanda Bielawska, Lucyna Franczak, Aleksandra Kalinowska, Beata Franczak.

Nagrody:

 1. Grażyna Balewicz oraz Celina Szwedo
 2. Jola Bartosiewicz
 3. Cecylia Gałązka oraz Barbara Zięba

 

DRUŻYNOWY TURNIEJ W BULE

 1. Ryszard Razowski i Dariusz Szymacha
 2. Barbara Woelke i Waldemar Woelke
 3. Natalia Wojtanowska i Wiktor Nowakowski
 4. Anna Pętal i Waliel Aboubakr

 

RZUT BUTEM GUMOWYM

 1. Edward Starzyk
 2. Tadeusz Kosturek
 3. Waldemar Woelke

 

RZUT WAŁKIEM

 1. Beata Gembara
 2. Gabryela Razowska
 3. Małgorzata Jakubowska

 

BIEG Z PIŁKĄ

 1. Witold Klocek
 2. Jolanta Bartosiewicz
 3. Edward Starzyk”