Gorzyca po raz kolejny stała się miejscem sportowych zmagań seniorów gminy Lubin. Spartakiadę rozpoczął wspólnie odśpiewany hymn seniorów autorstwa Teresy Kot w interpretacji zespołu Zachęta. Tradycyjnie na uczestników czekał szereg konkurencji sportowych, konkursów jak i występów artystycznych. Do zapoznania się z  ankietami związanymi z aktywizacją seniorów zachęcała Janina Mucha, przewodnicząca Rady Seniorów Gminy Lubin.

Wszystkich, bez względu na płeć, rozgrzał aerobik i ćwiczenia w rytmie muzyki brawurowo przeprowadzone przez instruktorkę Elżbietę Michalak.

Nowością tegorocznej spartakiady było strzelanie z łuku do celu, które poprowadził doświadczony instruktor Jerzy Dzikowski, związany z łucznictwem od lat. Pojawiły się również łamigłówki i gry zręcznościowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się jak co roku stałe punkty spartakiady, m.in. rzut wałkiem poprowadzony przez Jana Hawrysza czy turniej w bule, któremu sędziował Tomasz Targowicz.

Towarzyszący wydarzeniu od kilku lat  konkurs na oryginalne nakrycie głowy przyciągnął wielu chętnych, którzy zainspirowali się nie tylko filmem czy literaturą ale również zaprezentowali odnalezione w szafach perełki. Jury jak co roku miało problem, gdyż inwencja twórcza uczestników była ogromna. Do zabawy włączyły się nie tylko panie ale również panowie wykazali się pomysłowością i poczuciem humoru. Niektórzy prezentowali nakrycie, które dopełniał specjalnie przygotowany strój. Przyznano dwie równorzędne pierwsze nagrody. Szczegółowe wyniki konkursu można znaleźć na końcu artykułu. Na zwycięzców poszczególnych konkurencji czekały atrakcyjne nagrody, a zwycięzcom gratulował Tadeusz Kielan, wójt gminy Lubin, który świetnie się z seniorami bawił. Do uczestników trafiły również nagrody ufundowane przez Przedsiębiorstwo Komunalne Gminy Lubin przekazane przez prezesa Wojciecha Dziwińskiego.

Stałym i jakże lubianym punktem Spartakiady jest wspólne śpiewanie. W tym roku  wystąpiły zespoły: Zachęta, Lubin oraz Osieczanki, prezentując różnorodny repertuar i bawiąc publiczność.

Organizatorem wydarzenia był Ośrodek Kultury Gminy Lubin. Wielkiego wsparcia w organizacji imprezy udzielił Jan Olejnik sołtys Gorzycy wraz z radą sołecką,  strażacy z OSP Gorzyca oraz Rada Seniorów Gminy Lubin.

KONKURS NA ORYGINALNE NAKRYCIE GŁOWY

W konkursie wzięło udział 18 osób:

Nagrody:

  • I miejsce: Jolanta Bartosiewicz oraz Maria Pacholska
  • II miejsce: Celina Szwedo oraz Wanda Bielawska
  • III miejsce: Danuta Kumor oraz Helena Hawrysz

Wyróżnienia: Halina Chrąchol, Ignacy Mielczarek, Ryszard Kirsz, Genowefa Łazarewicz, Iwona Mazur, Edward Niebelski, Magdalena Grabowska, Barbara Woelke, Mieczysław Hubka, Krystyna Hubka, Lila Iskierska, Krystyna Kirsz