21 września to dzień, który na pewno na długo pozostanie w pamięci maluchów z filii przedszkola Raszówki w Lubinie. Dlaczego? Otóż tego dnia odbyły się niezwykłe warsztaty czekolady, które połączyły zabawę, naukę i oczywiście mnóstwo słodkości.

W naszych warsztatach udział wzięło 5 grup, łącznie aż ponad 100 dzieci!

Pierwszym krokiem w warsztatach była prezentacja różnych rodzajów czekolady. Dzieci mogły zobaczyć białą, mleczną i gorzką czekoladę oraz dowiedzieć się, co je różni i jakie są ich główne składniki. Następnie, przyszedł czas na praktyczną część warsztatów. Wspólnie z instruktorem pod okiem uważnych maluchów czekolada zamieniała się w płynną masę. To był magiczny moment, gdy dzieci zobaczyły, jak surowa czekolada staje się gotowym produktem.

Wszystkie dzieci otrzymały  formy, które ozdabiały orzechami, żelkami i płatkami aż wreszcie wszystko zostało zalane płynną czekoladą. Każdy przedszkolak stworzył własnoręcznie swoją wymarzoną tabliczkę czekolady, którą po skończonych warsztatach mógł zabrać do domu i podzielić się z najbliższymi.

Warsztaty czekolady dla dzieci z przedszkola to nie tylko okazja do nauki i zabawy, ale także doskonały sposób na rozwijanie kreatywności i zdolności manualnych u najmłodszych. To także szansa na zrozumienie procesu produkcji żywności oraz nauczenie się cierpliwości i pracy w grupie. Dziękujemy dzieciom za aktywny udział i już nie możemy doczekać się przyszłych spotkań.