Zespół działa od 2017 roku skupiając w swych szeregach dzieci i młodzież z Gogołowic. Spotykają się na próbach raz w tygodniu, a przed występami – częściej. Kierownikiem zespołu założycielem jest mieszkaniec Gogołowic Marek Klisowski.

Ich debiutem był występ w Kościele Filialnym pw. Św. Katarzyny w Gogołowicach – były to kolędy i pastorałki – w styczniu 2017 roku. W 2018 z tym repertuarem – rozszerzonym o kolejne utwory zaprezentowali się mieszkańcom Miłoradzic i okolicznych miejscowości (Miłosnej, Buczynki) – w świetlicy wiejskiej w Miłoradzicach. Wystąpili również podczas I Spotkania Ekumenicznego z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w Kościele Parafialnym pw. Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku, dali koncert w Prochowickim Ośrodku Kultury i Sportu. Wystąpili z repertuarem autorstwa Jonasza Kofty na koncercie organizowanym przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin „Pamiętajmy o ogrodach” oraz podczas „X Nocy Świętojańskiej” w Bukownej.