Laureatka w kategorii: Rękodzieło artystyczne (2016)

Pani Regina Kijewska jest mieszkanką Chróstnika. Po przejściu na emeryturę zaczęła spełniać swoje zamiłowania i pasje – malowanie, wyszywanie, odnawianie staroci, urządzanie ogrodu, robienie przetworów z runa leśnego, szycie Przytulanek – głównie dla wnucząt.

Najwięcej czasu jednak pochłania pani Reginie tworzenie biżuterii z bursztynu. Wykonuje ją samodzielnie od podstaw, począwszy od zbierania bursztynu. Domeną pani Reginy jest łączenie bursztynu z lnem i bawełną.

Ze swoim rękodziełem reprezentuje Gminę Lubin w wielu miejscowościach Dolnego Śląska:

  • udział w XII, XIII, XIV Regionalnych Edycjach Konkursu – Nasze Kulinarne Dziedzictwo;
  • II miejsce za Najpiękniejsze Rękodzieło podczas Święta Mleka w Kamiennej Górze;
  • udział w ogólnopolskim Festiwalu Rękodzieła w Lubinie;
  • prezentacja swoich pasji w Polskim Radio Wrocław – Ludowe Przeboje;
  • prezentacja wyrobów rękodzielniczych na Festiwalu Tradycji Dolnego Śląska w Operze Wrocławskiej;
  • prezentacja rękodzieła w programie TVP Wrocław „Zrób to ze smakiem”;
  • prezentacja rękodzieła w książce „Kobiece Inspiracje w Gminie Lubin”.