Współorganizatorami imprezy byli: Ośrodek Kultury Gminy Lubin i PTTK Oddział ”Zagłębie Miedziowe” w Lubinie. 100 osobowa grupa pod opieką wychowawców Szkół Podstawowych 8 i 10 w Lubinie, Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie oraz podopiecznych z Domu Dziecka w Golance przeszła 6 km trasę: Lubin – Lotnisko – Gola.

Sprzyjała nam piękna słoneczna pogoda, więc dobre humory i śpiew „wyciągnięto” z plecaków na całą pozornie prostą trasę. Nikt się nie poddał i wszyscy dotarli do świetlicy wiejskiej w Goli, gdzie czekał przygotowany grill i kiełbaski. Po zasłużonym odpoczynku, odbyła się GIEŁDA PIOSENKI TURYSTYCZNEJ 2019. Mogliśmy podziwiać, nie tylko śpiew, ale i akompaniament gitary oraz niezwykłą fantazję wykonanych własnoręcznie instrumentów perkusyjnych. Już po raz drugi przyjechała do nas Gabriela Róg, uczennica Szkoły Podstawowej z Chocianowa. Zaprezentowane utwory były wykonane radośnie i brawurowo, a wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni. Gratulujemy, nie tylko wykonawcom piosenek, pomysłowych Marzann, ale i opiekunom, nauczycielom szkół i wszystkim uczestnikom rajdu. Zapraszamy na przyszły rok.