Przez cały listopad, w siedzibie Ośrodka Kultury Gminy Lubin odbywały się warsztaty artystyczne z dziećmi. W każdą środę Wystawa Drewnianych Zabawek zamieniała się w pracownię artystyczną gdzie najmłodsi mieszkańcy Gminy Lubin mogli wykazać się swoją kreatywnością.

Cykl pięciu spotkań rozpoczął się od warsztatów malowania eko toreb. Dzieci uwolniły swojego wewnętrznego artystę i ze zwykłych torebek zrobiły prawdziwe dzieła sztuki. Powstały drogi mleczne, muchomory, plaże, kwiatki i wiele innych pięknych malunków.

Na kolejnych zajęciach stworzyliśmy małe laboratorium, gdzie nasze małe mieszkanki mogły własnoręcznie zrobić kolorowe kule do kąpieli oraz mydełka w różnych kształtach. Wspólnie udało się stworzyć piękne zestawy do kąpieli.

Trzecie spotkanie, również w damskim gronie odbyło się w towarzystwie świątecznych piosenek, oczywiście na prośbę uczestniczek warsztatów. Przez dwie godziny dziewczyny mogły pobawić się w projektantki i stworzyć swoje własne zestawy biżuterii w przeróżnych kolorach. Kolczyki, naszyjniki, bransoletki, powstały nawet pierścionki.

Tydzień przed Tradycjami Bożonarodzeniowymi nadszedł czas na warsztaty z tworzenia kartek świątecznych, które później trafiły na coroczny, gminny konkurs. Oczywiście zajęcia odbywały się przy dźwiękach świątecznych hitów. Zarówno dzieciaki jak i rodzice wykazali się niesamowitą kreatywnością, a wśród kartek stworzonych w trakcie warsztatów znalazły się te, nagrodzone w konkursie na Kartkę Bożonarodzeniową.

Ostatnie zajęcia, które odbyły się w minioną środę wpasowały się w klimat Wystawy Drewnianych Zabawek. Uczestnicy warsztatów mogli samodzielnie złożyć drewniane modele świątecznych domków, zwierząt czy owadów, a następnie je pomalować. Powstały naprawdę imponujące drewniane stworzenia, oraz piękne świąteczne chatki.

Zajęcia artystyczne organizowane przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin cieszyły się ogromną frekwencją. Z naszej oferty skorzystało blisko 60 najmłodszych mieszkańców naszej gminy.