W piątek – 25.11.2016 r. w świetlicy wiejskiej w Oborze już po raz szósty spotkali się miłośnicy form kabaretowych.

W konkursie ogłoszonym przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin wzięło udział siedmiu wykonawców reprezentujących nie tylko naszą gminę, ale również „sąsiadów” z gminy Rudna. Prezentacje miały różny charakter. Od humorystycznych prezentacji jednego aktora, poprzez interpretację znanych grup kabaretowych, na scenkach autorskich kończąc. W tym roku do oceny dokonań artystów powołano podwójne jury – profesjonalne i młodzieżowe.

W skład pierwszego weszli: Dorota Baryłkiewicz – reżyser teatralny, związany z grupami: „Teatr dla Was” z OKGL i „Teatr Nasz” z SP 14, Barbara Kwapisz – mieszkanka wsi Obora, nauczyciel SP im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych, społecznik oraz Marcin Czerniawski – uczeń I LO w Lubinie, laureat przeglądów 1 Aktora i przeglądów teatralnych na szczeblu wojewódzkim.

Drugim oceniającym było jury młodzieżowe w składzie: Zuzanna Bochenek, Marcelina Jagusiak, Aleksandra Smużniak i Julia Kunat – członkowie „Teatru Dla Was”, działającego pod egidą Gminnego Ośrodka Gminy Lubin.

Po prezentacjach konkursowych jury przystąpiło do oceny aktorów amatorów. W przerwie obrad jury zaprezentowały się uczestniczki warsztatów wokalnych Studio Piosenki „Łał” działającego przy Ośrodku Kultury Gminy Lubin, którym kieruje pan Kamil Lis. Aleksandra Naglik wykonała utwory „Wilk” i „Wierzę w lepszych nas”, a Zofia Kwapisz „Przyjdzie taki dzień”.

Tegoroczny konkurs był bardzo zróżnicowany tematycznie i nie łatwo było ocenić zaprezentowane scenki. Mimo tego zespoły jurorskie podjęły jednogłośny werdykt.

Wyniki VI PRZEGLĄDU AMATORSKICH FORM KABARETOWYCH uHaHa’2016

GŁÓWNA NAGRODA (500 zł.):

kabaret „Ale baby” z Krzeczyna Małego za scenkę „Ławeczka”.

NAGRODY (po 300 zł.):

Kategoria – monodram:

Ewa Jaromin za opowieść o „Świątecznym kabanie”.

Kategoria – praca zespołowa:

Grupa „Gimbaza”, z Gimnazjum Gminnego za spektakl, pt. „Strach się bać”.

Grupa „Honcteam” z Centrum Kultury w Rudnej za prezentację „W chińskiej restauracji”.

WYRÓŻNIENIA (po 200 zł.):

Kategoria – monodram:

Maja Perun z Centrum Kultury w Rudnej za prezentację, pt. „Złodziej czasu”,

Kategoria – praca zespołowa:

Teatr Aktów Cztery z Bukownej za „Chrzest Polski”,

Grupy Sołeckiej z Osieka za scenkę „Sąsiedzi”.

Wszystkim laureatom przeglądu gratulujemy i zapraszamy za rok.

Organizatorem i fundatorem nagród był Ośrodek Kultury Gminy Lubin.