Warsztaty artystyczne towarzyszące Nocy Świętojańskiej to wieloletnia tradycja przyciągająca entuzjastów sztuki nie tylko z gminy Lubin.. Po raz trzeci odbył się międzypokoleniowy plener malarski. Prace tworzone różnymi technikami powstawały pod okiem Joanny Pietruszki, malarki  i mieszkanki Czerńca.  Przepiękne wianki będące tematem przewodnim tegorocznego pleneru malowali młodsi  i starsi mieszkańcy gminy a namalowane obrazy mogli podziwiać uczestnicy wydarzenia. Wianek był również bohaterem zorganizowanych po raz pierwszy podczas Nocy zorganizowane warsztatów plecenia wianków, cieszące się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców bez względu na wiek. Powstało wiele tych wyjątkowych ozdób, które każdy z uczestników prezentował na głowie, ubarwiając wydarzenie. Las w słoiku to kolejna propozycja działań artystycznych w Bukownej. Instruktorzy z OKGL poprowadzili zajęcia cieszące się dużą popularnością również w ofercie stacjonarnej. Warsztatowicze mogli wziąć ze sobą tworzone prace i niezwykłe kompozycje roślinne zamknięte w szkle. Można było również poznać tajniki dawnych zawodów .Odbył się pokaz  kowalstwa czy płatnerstwa,  a uczestnicy mogli wypróbować dawne narzędzia. Te  wyjątkowe warsztaty przenoszące nas w przeszłość, podpłomyki czy średniowieczną karuzelę prezentowali mieszkańcy Raszowej. Animacje dla dzieci, malowanie twarzy czy nauka tańców integracyjnych tradycyjnie towarzyszyły Nocy Świętojańskiej. W tym magicznym miejscu odbyła się również wystawa prac lokalnych artystów. Ceramikę prezentowała mieszkanka Bukownej Mirosława Skalska, a olejne portrety- mieszkaniec Pieszkowa,  Jarosław Kościelny. Swój autoportret
z wiankiem przedstawiła również prowadząca plener Joanna Pietruszka.

źródła:

https://www.facebook.com/okgminalubin

https://www.facebook.com/Bukowna