Za nami pierwszy tydzień wakacji z Ośrodkiem Kultury Gminy Lubin. Ponad setka uczestników udała się do Manufaktury Czekolady, Rogalowego Muzeum w Poznaniu oraz do pełnej wrażeń Energylandii.

W poniedziałek obraliśmy kierunek Poznań, gdzie najmłodsi mieszkańcy gminy poznali tajniki produkcji czekolady, dowiedzieli się jak powstaje oraz skąd pochodzi. Następnie przyszłą pora na degustację mlecznej, gorzkiej, białej oraz rubinowej czekolady, a na zakończenie odbył się pokaz powstawania pralin oraz przesłodki poczęstunek w postaci pianek w płynnej czekoladzie.

Nie był to jednak koniec słodkości, tego dnia wycieczka udała się do Rogalowego Muzeum w Poznaniu gdzie poznaliśmy historie słynnych poznańskich Koziołków. Następnie uczestnicy własnoręcznie wykonali pocztówki metodą piaskową oraz mieli małą lekcję gwary poznańskiej. Na sam koniec nie mogło zabraknąć legendy o Świętym Marcinie i oczywiście przyszedł czas na wykonanie słynnych Rogali Świętomarcińskich. Dzieciaki poznały recepturę na idealne ciasto oraz nadzienie i wspólnie wykonały słynny poznański przysmak.

W czwartek przyszła pora na najbardziej wyczekiwaną Energylandię, czyli na największy park rozrywki w Polsce. Uczestnicy wycieczki mogli skorzystać z ponad 120 atrakcji dostępnych na obszarze 70 hektarów. Największą atrakcją był Hyperion, czyli najwyższy i najszybszy w całej Europie Mega Coaster, który pędził z prędkością 142 km/h. Kolejną atrakcją, która cieszyła się dużym zainteresowaniem była Formuła czyli tak zwany „Launched Coaster”, instalacja opierająca się przede wszystkim na osiąganiu maksymalnej prędkości wagoników pociągu w jak najkrótszym czasie. Formuła z magnetycznym systemem napędu „wystrzeliwuje” wagoniki niczym pocisk. Adrenaliny na pewno nie zabrakło, a i znalazło się coś dla tych młodszych. Na strefie familijnej było wiele atrakcji przystosowanych dla najmłodszych. Atlantis, czyli wodny spływ pontonami po rwącej rzece to była ogromna frajda dla maluchów i nie tylko. Splash Battle to kolejna pozycja na liście gdzie najmłodsi jak i ich opiekunowie mogli się wybawić w trakcie bitwy wodnej na łódkach. Ponad 9 godzin niezapomnianej zabawy w największym parku rozrywki w Polsce to było niesamowite przeżycie i solidna dawka emocji.