W niedzielę 29 maja, dokładnie w dzień Animatora Kultury w świetlicy wiejskiej w Oborze odbyła się gala pierwszego plebiscytu ANIOŁY KULTURY GMINY LUBIN. Aż 7 statuetek ANIOŁÓW KULTURY GMINY LUBIN powędrowało do utalentowanych mieszkańców naszej gminy.

Rada Artystyczna powołana przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin stanęła przed niełatwym wyborem. O tym jak trudno było wybrać zwycięzców w imieniu Rady Artystycznej mówiła Pani Barbara Tórz, kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu. Dlatego też w pięciu kategoriach nagrodzono 7 osób oraz przyznano 16 wyróżnień.
O potencjale i bogactwie uzdolnionych mieszkańców w naszej gminie podczas wręczania nagród mówił wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan, który wspólnie z radnym Janem Olejnikiem oraz skarbnik Gminy Lubin Marzeną Kosydor honorował zwycięzców i wyróżnionych. Laureaci nagrody otrzymali nagrody pieniężne w wysokości 500,00 złotych a wyróżnieni bony o wartości 100 zł, które mogą wykorzystać w sieci salonów Empik.

Podczas gali nagrody pieniężne w wysokości 100 złotych otrzymały również zespoły artystyczne działające przy Ośrodku Kultury Gminy Lubin.

Koniczynki, Lejdis, Leśne Echo, Siedlecka nuta, Swojska nuta, Studio Piosenki Łał, Iskra, Jarzębina i Zachęta zabrały nas w muzyczną podróż „Śladami Osieckiej” pierwszego dnia obchodów Dni Kultury Gminnej. Usłyszeliśmy niezapomniane interpretacje poezji artystki. Było nostalgicznie, humorystycznie, lirycznie … a nawet pięknie zatańczony walc z „Nocy i dni”, do którego słowa również napisała ta niezwykła poetka. Cieszy nas, że najmłodsi uczestnicy zajęć w naszym Ośrodku udanie zadebiutowali na imprezie takiej rangi i pięknie zatańczyli Gaika.

Dopełnieniem Dni Kultury Gminnej były prezentacje twórczości artystów naszej gminy, a słodki deser przygotowała Pani Halina Przystupa, przewodnicząca Koła Gospodyń z Obory.

Dwudniowe święto kultury w Gminie Lubin zakończył muzyczny upominek. Duet Dawid Skrzypczak &Paweł Lenar zabrał wszystkich w świat artystów „Piwnicy pod Baranami”.

Tegorocznymi laureatami nagrody ANIOŁY KULTURY GMINY LUBIN 2016 zostali:

KATEGORIA: MUZYKA, TANIEC, ŚPIEW: Zespół wokalny LEJDIS ze Składowic

KATEGORIA: LITERATURA, FILM, TEATR: Teatr dla Was

KATEGORIA: MALARSTWO, RZEŹBA: Marek Jan Dominik Jaglarz z Gorzelina

KATEGORIA: RĘKODZIĘŁO: Maria Galuba z Siedlec oraz Regina Kijewska z Chróstnika

KATEGORIA: ANIMATOR KULTURY: Teresa Kot z Zimnej Wody oraz Zbigniew Kądziołka z Krzeczyna Wielkiego

Wyróżnienia otrzymali:
KATEGORIA: MUZYKA, TANIEC, ŚPIEW: Zespół Wokalny Siedlecka Nuta z Siedlec
KATEGORIA: LITERATURA, FILM, TEATR: Franciszek Hawrysz z Gorzycy
KATEGORIA: MALARSTWO, RZEŹBA: Tomasz Kuca z Miłosnej, Jan Bartkowicz z Niemstowa

KATEGORIA: RĘKODZIĘŁO : Renata Lelo z Gorzycy, para Gabryela Razowska i Bogusława Trojanowska z Krzeczyna Małego, Jadwiga Jaszowska z Miłosnej, Helena Sokołowska z Miłosnej, Joanna Pietruszka z Czerńca, Maria Juraszek z Bukowny, Patrycja Słota z Obory

KATEGORIA: ANIMATOR KULTURY: Grażyna Balewicz ze Składowic, Lucyna Franczak ze Składowic, Patrycja Słota z Obory, Celina Szwedo z Osieka, Koło Gospodyń Wiejskich z Osieka.

Sylwetki laureatów i wyróżnionych oraz ich prace zaprezentowane zostaną na naszej stronie w zakładce LOKALNI TWÓRCY.

Na drugą edycję plebiscytu ANIOŁY KULTURY GMINY LUBIN Ośrodek Kultury zaprasza już za rok.