W świetlicy wiejskiej w Osieku odbył się Powiatowo- Gminny Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Lubin. W turnieju wzięło udział 33 osoby. Podczas zawodów wyłoniono najlepszych zawodników w 3 kategoriach wiekowych.

Wyniki turnieju przedstawiały się następująco:

Grupa I

chłopcy do lat 13

 1. Róg Bartek – Chocianów.
 2. Grzebieniowski Michał – Głogów
 3. Muryn Krzysztof – Siedlce

dziewczęta do lat 13

 1. Szczepańska Jagoda – Lubin
 2. Miklosz Małgorzata – Legnica
 3. Kałuszka Oliwia – Przemków

Grupa II

chłopcy do lat 18

 1. Wojtanowski Michał – Przemków
 2. Janik Albert – Polkowice
 3. Mielczarek Kacper – Lubin

Grupa„Open”

 1. Kanclerz Bartek – Lubin
 2. Barankiewicz Zbigniew – Ustronie
 3. Wojtanowski Michał – Przemków

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach otrzymali pamiątkowe statuetki, a wszystkie dzieci i młodzież dodatkowo medale. Upominek otrzymał również najstarszy uczestnik zawodów Andrzej Czopek z Lubina. Sędzią głównym zawodów był Józef Bałdyga. Nagrody w imieniu Wójta Gminy Lubin wręczał Alfred Pilch.

Uczestnicy turnieju podczas rozgrywek