11 Listopada w Szklarach Górnych będziemy obchodzić 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczyste obchody Święta Niepodległości Polski zainauguruje msza św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Szklarach Górnych. Po mszy zorganizowany będzie uroczysty korowód historyczny i przemarsz pod Obelisk Niepodległości.
Po złożeniu kwiatów, czyli ok. godziny 11.30 zaplanowano wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Wystąpią: Lejdis, Siedlecka Nuta, Leśne Echo, Zachęta, Osieczanki oraz uczniowie ze Szklar Górnych.
Przed publicznością zaprezentuje się także Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Lubin, będzie też gorąca wojskowa grochówka oraz wiele innych atrakcji.
Nowością w tym roku jest konkurs na STRÓJ Z EPOKI, którego rozstrzygnięcie i sama prezentacja ubioru odbędzie się właśnie podczas obchodów 11 Listopada w Szklarach Górnych.
Już jutro na naszej stronie internetowej pojawi się regulamin konkursu ale już dziś możecie zacząć kreować swój niesamowity strój.
Do zobaczenia w Szklarach Górnych!