W niedzielę w ramach trzeciego spotkania młodzieży salezjańskiej Inspektorii Wrocławskiej w Szklarach Górnych odbył się festyn, który przyciągnął  mieszkańców Szklar, Obory i innych miejscowości gminy Lubin. Pracownicy Ośrodka Kultury Gminy Lubin poprowadzili blok warsztatów, między innymi z plecenia makramy czy grawerki. Animatorzy przygotowali dla młodzieży także kolorowe balony, plecenie warkoczyków oraz malowanie twarzy. Dzieci i młodzież chętnie skorzystali z propozycji Ośrodka Kultury. Nie brakowało chętnych na makramowe breloczki, czy grawerowane kubki, a  dziewczyny miały kolorowe fryzury na wieczorny koncert. Artysta, który jako pierwszy przejął scenę i porwał salezjańską młodzież do zabawy to Arkadio. Raper, freestylowiec oraz mówca. Jego przekaz jest bardzo chwytliwy i uniwersalny. Zacznij żyć pasją i talentami – Rób to co kochasz! Na koniec wystąpili Siewcy Lednicy, zespół wykorzystujący elementy folkloru góralskiego. Czerpią także inspiracje z gatunków takich jak reagge, pop oraz muzyka ludowa.

Ponad 200 młodych ludzi świetnie się bawiło, zarażając  pozytywną energią. Ten weekend na pewno na długo zapadnie im w pamięci.