W najbliższy weekend Szklary Górne po raz trzeci gościć będą ponad 200 młodych ludzi w ramach wydarzenia salezjańskiego NON STOP BOSKO 2022. Tegorocznym hasłem jest wezwanie “Devotion”, czyli Poświęcenie. Ma to związek z 80 rocznicą męczeńskiej śmierci salezjańskich, młodych Błogosławionych z Poznania, którzy oddali swoje życie za wiarę i ojczyznę.

W klimacie festiwalowo – biwakowym młodzi będą brali udział w panelach tematycznych, warsztatach, modlitwie, spotkaniach z ciekawymi ludźmi. Szczególnym momentem na #NSB2022 jest przyjęcie młodzieży przez mieszkańców Szklar na niedzielny obiad. Jest to wspaniała okazja do zapoznania się i przyjaźni z lokalną społecznością.

Centralnym punktem #NSB2022 jest niedzielny festyn podczas którego warsztaty poprowadzą animatorzy Ośrodka Kultury Gminy Lubin.

Salezjański festyn rozpocznie się w niedzielę, 21 sierpnia o godz. 16.00, na boisku szkolnym, w Szklarach Górnych. W programie m.in. warsztaty artystyczne, zabawy integracyjne dla dzieci, malowanie twarzy, wata cukrowa, popcorn, a od godz. 18.45 rozpoczną się koncerty muzyczne.

Na scenie wystąpią: Arkadio (raper, freestylowiec oraz autor płyt i audiobooków) oraz Siewcy Lednicy (energetyczny zespół animujący coroczne spotkania na polach lednickich).

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału wszystkich, którzy jeszcze nie mają planów na niedzielny wieczór. Do zobaczenia w Szklarach.