IV – NOC ŚWIĘTOJAŃSKA w Bukownej: 23.06.2012r.

 Nad rzeką Czarna Woda w miejscowości Bukowna – Gmina Lubin – spotkaliśmy się już po raz czwarty. Atrakcji było bardzo dużo, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dla dzieci liczne konkursy i zabawy. Pokaz akcji ratowniczej w wykonaniu Strażaków z OSP z Zimnej Wody oraz członków koła PCK z ZS nr 1 z Lubina, walki rycerskie, mierzenie ekwipunku wojownika, strzelanie z łuku…

Do tradycji  imprezy wpisał się już  na dobre  zlot czarownic i innych postaci – na byle czym – i tym razem było wesoło. Tanecznie zaprezentowały się dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej ze Szklar Górnych oraz STUCKI z Raszówki . Ciekawy program artystyczny przedstawiły zespoły z GOK-u:  LEJDIS, ŁEMKOWSKI ZESPÓŁ DZIECIĘCY – Skowronki, ZACHĘTA, WIERCIPIĘTKI, LEŚNE ECHO, SIEDLECKA NUTA, KONICZYNKI, SWOJSKA NUTA, ISKRA oraz laureaci konkursu „Świat Piosenki”: Zosia Kwapisz i Ola Andziak, Dorotka Sobuś, Oliwia Gołębiowska, Agnieszka Sobuś, Aleksandra Kot i Aleksandra Pęciak.

Wieczorem panny puściły wianki Czarną Wodą wypatrując co im los wywróży.  Wianki popłynęły a rzeką
z pochodniami przybyli goście  z wody – kajakarze z Lubina (PTTK) i ze Ścinawy (SCKiT).

Puchar za najciekawsze przebranie zdobyła Nikola Kikowska.

Kwiat paproci znalazła drużyna z Wiercienia – Tygrysice.

FESTIWAL ZIÓŁ – wygrała kompozycja z Gorzycy.

Przy blasku ogniska ochoczo pląsali  mali i duzi. Było wesoło, przyjaźnie i urokliwie.

Dziękujemy wszystkim sympatykom tej imprezy za wspaniałą frekwencję i zapraszamy za rok.

Szczególne podziękowania dla Firmy Kwapisz Art Studio z Lubina za aranżację sceny.

 

Organizatorzy:

Gminny Ośrodek Kultury w Raszówce

Koło Gospodyń Wiejskich i Sołectwo Bukowna

Stowarzyszenie Bukowna – wczoraj, dziś, jutro

 

MK

Zdjęcia: Paweł Szydło

 

BanerWojowie

 

WystawcyZielarka wyplatająca wiankiMalowanie twarzyPokaz walki WojówWjazd czarownic na motocyklachUczestnicy wchodzący na placPrezentacja czarownicDziecięca grupa tanecznaZespół LEJDIS w przebraniuGrupa taneczna dzieci na scenieSłowianieGrupa dziecięca WIERCIPIĘTKI na scenieZespół LEŚNE ECHO podczas koncertuPanorama placu z uczestnikamiKoncert zespołu KONICZYNKITańczące dzieci na scenieWoj uczący fechtunku mieczemTańczące dziecko na tle widowniKoncert SIEDLECKIEJ NUTYObozowisko WOJÓWZlot czarownicPłonące ognisko Spektakl czarownic na scenieSpływ kajakarzy na NOC ŚWIĘTOJAŃSKĄLaureaci konkursu z kwiatem paproci