Po raz kolejny Lisiec tętnił tańcem, śpiewem, barwami i strojami z całego świata.  XXVII edycja MFF “Świat pod Kyczerą”  została zainaugurowana 28 czerwca w Oleśnicy,  już dzień później  jej gospodarzem była gmina Lubin.  Festiwal zakończy się  7 lipca 2024 w Legnickim Polu

To już 27 lat tradycji, folkloru, muzyki, kultury, która jest propagowana na cały świat. To także okazja do promocji naszych talentów.  Z ramienia Ośrodka Kultury Gminy Lubin na scenie w Liścu wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Lubin, która dała popis swoich umiejętności otrzymując ogromne brawa.  Aplauzem zakończyły się także występy najmłodszych dzieci szlifujących swoje talenty w Kyczerce.

W Lisieckiej edycji festiwalu na scenie zaprezentowali się przedstawicie ośmiu krajów i byli to:

  • Armenia: Exemplary Song and Dance Ensemble “ARAKS”
  • Bułgaria: Ensemble for Folk Dances „CHAVDAR”
  • Indie: Guru – The Arts Hub
  • Meksyk: Estampas de México
  • Senegal: Saly Velingara Ballet
  • Słowacja: FolklórnySúborMakovica
  • Hiszpania: Grup de ball Pages Es Broll
  • Polska: ŁZPiT “Kyczera”

Artyści byli bardzo dobrze przyjmowani przez licznie zgromadzoną publiczność, nie unikali także wspólnych zdjęć i rozmów. Dla wszystkich przygotowano wiele różnych atrakcji, nie zabrakło nawet kurtyny wodnej przygotowanej przez OSP Zimna Woda.