Laureatka w kategorii: Rękodzieło artystyczne (2016)

Pani Maria Galuba jest mieszkanką Siedlec. Jest osobą wszechstronnie uzdolnioną. Interesuje się architekturą, malarstwem, muzyką, kulinariami oraz rękodziełem. Jest członkinią zespołu wokalnego SIEDLECKA NUTA . Jej dusza artystyczna nabierała kolorów od dzieciństwa, ponieważ była wychowana w domu, w którym tworzyło się rzeczy piękne i użyteczne.  Prace pani Marii to głównie rękodzieło artystyczne: prace szydełkowe oraz hafciarstwo, piękne motywy roślinne i inne wykonane metodą krzyżykową.

Prace pani Marii tworzyły wystawę na pierwszym spotkaniu „Twórczości Kobiet Gminy Lubin” zorganizowanym przez Ośrodek Kultury w 2012 r. Prezentowane były motywy przyrodnicze wykonane metodą krzyżykową, ciekawe wzory szydełkowe eksponowanej garderoby oraz elementy dekoracyjne wykonane z włóczki.

Więcej o pani Marii można dowiedzieć się w zakładce LOKALNI TWÓRCY.