Konkurs na babkę wielkanocną !

Jak w Waszym domu smakuje Wielkanoc? Chcemy poczuć magię tych dni i podziwiać efekty Waszej cukierniczej pracy. Bo Wielkanoc to nie tylko faszerowane jajka, kolorowe pisanki, mazurki i żurek. Tym, co zdobi wielkanocny stół jest także okazała babka!

Mimo pandemii nie może zabraknąć tradycyjnego konkursu kulinarnego.  Możecie piec indywidualnie lub w grupach. Pochwalcie się swoim popisowym wypiekiem, wysyłając autorski przepis na wielkanocną babkę na adres konkursy@okgminalubin.pl do 16.03.2021 r., a ciasto dostarczcie do Ośrodka Kultury Gminy Lubin  w piątek 19.03.21 r., w dzień rozstrzygnięcia konkursu.

Ta przedświąteczna zabawa to nawiązanie do Tradycji Wielkanocnych, wpisanych do Kalendarza Imprez kulinarnych Dolnego Śląska. Odbywające się od 10 lat wydarzenie jest dowodem przywiązania mieszkańców naszej gminy do tradycji i związanych z obchodami Świąt Wielkanocnych. Bogactwo smaków przeplata się tutaj z przepięknymi dekoracjami. To nie tylko uczta kulinarna ale także wizualna.

Zachęcamy do eksperymentów kulinarnych, ważne są nie tylko produkty i smak, ale również pomysł na dekorację. Pochwalcie się swoim popisowym wypiekiem, jesteśmy bardzo ciekawi waszych pomysłów i patentów na babkę wielkanocną!

Regulamin i karta zgłoszenia-Babka Wielkanocna- Konkurs Kulinarny