Tegoroczna Gala Rozdania Nagród Aniołów Kultury Gminy Lubin, która zrzesza najbardziej utalentowane osoby w różnych kategoriach kulturalnych zostanie uświetniona koncertem EDYTY GEPPERT z udziałem Konrada Wantrycha i Jerzego Szareckiego w reżyserii Piotra Loretza.
Edyta Geppert jest zanana z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej. Wśród autorów tekstów odnajdujemy: Magdę Czapińską, Agnieszkę Osiecką, Jacka Cygana, Marka Dagnana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Koftę, Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Kazimierza Siwka , a wśród kompozytorów: Henryka Albera, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Rybińskiego. Bardzo wiele piosenek z repertuaru Edyty Geppert wytrzymało próbę czasu i stało się evergreenami. Z tych prostych, melodyjnych, małych form słowno-muzycznych artystka wydobywa wielkie emocje, które udzielają się publiczności. Recital Edyty Geppert to znakomita okazją do spotkania z Jej niezwykłym kunsztem interpretatorskim i z tak rzadką już dziś umiejętnością budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi, tzw. Kabaretowymi, reprezentowanymi przez teksty klasyka gatunku – Mariana Hemara. To niezwykła okazja przeżycia emocji, jakich mogą dostarczyć publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą charyzmą artyści.
Edyta Geppert jako jedyna artystka polskiej estrady muzycznej jest zdobywczynią 4 nagród Grad Prix Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (1984, 1986, 1995, 2014).
Koncert odbędzie się 4 maja na świetlicy wiejskiej w Oborze o godzinie 18:00.
wstęp bezpłatny
obowiązują bilety do odbioru w Ośrodku Kultury Gminy Lubin od 08.03.2023 r.
Zapraszamy
konerrt edyty geppert 04.05.2023 r. na świetlicy wiejskiej w oborze o godzinie 18:00