8 stycznia 2017 r. w świetlicy Krzeczyna Małego odbyły się, już po raz 8, JASEŁKA zorganizowane przez Kabaret ALE BABY pt. „Czy Bóg jeździ koleją?”

Mieszkańcy Krzeczyna Małego i okolicznych wsi niezawodnie zapełnili widownię, bo jasełka przygotowywane przez miejscowy kabaret to już tradycja i wielkie wydarzenie. Widzowie z ciekawością śledzili historię narodzin Bożej Dzieciny. Do udziału Kabaret ALE BABY zaprosił przyjaciół (dorosłych i dzieci) m.in. z: Gorzycy, Krzeczyna Wielkiego, Lubina i Krzeczyna Małego. Fabuła Jasełek została zaczerpnięta z Internetu /autor nieznany/. Nad adaptacją scenariusza, scenografią i przygotowaniem kostiumów pracowała cała grupa.

W drugiej części wystąpiły dzieci ze Studia Piosenki ŁAŁ, działającego przy Ośrodku Kultury Gminy Lubin, prezentując 30-minutowy koncert kolęd i pastorałek. W grupie młodych artystów znalazły się dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej w Krzeczynie Wielkim oraz solistki z Obory: Aleksandra Naglik i Zofia Kwapisz.

Jak zwykle było uroczyście, nastrojowo i dowcipnie.

Relacja fotograficzna /P.Sz./: