Drugi tydzień z Ośrodkiem Kultury Gminy Lubin stanowił kontynuację sprawdzonych i lubianych przez dzieci form spędzania czasu, realizowanych w tygodniu wcześniejszym. Ponownie propozycje Ośrodka Kultury cieszyły się dużym zainteresowaniem. Z oferty feryjnej  w sumie skorzystało ponad 300 najmłodszych mieszkańców naszej Gminy Lubin.

Ponownie odwiedziliśmy  restaurację Chinkalnia w Lubinie, tym razem kształciliśmy się w   przyrządzeniu pysznych pierogów. Nie było to jednak proste zadanie, gdyż uczestnicy  musieli przygotować ciasto, farsz, a także inne dodatki. Gdy tradycyjne gruzińskie pierożki zostały już wykonane i skonsumowane, wycieczka przemieściła się do sali zabaw Akuku. Zjeżdżalnie, basen z kulkami, a także pozostałe atrakcje dały dzieciom doskonałą okazję do aktywnej zabawy i spożytkowania swoich sił. Ostatnią częścią programu tego dnia była wizyta w kinie Helios. Wtorkowe warsztaty odbywały się w świetlicach w Miłosnej i Gogołowicach, a koncentrowały się na doskonaleniu umiejętności rękodzielniczych najmłodszych mieszkańców gminy. Owocem pracy dzieci były wykonane z kolorowych koralików przepiękne bransoletki i pierścionki, a także ozdoby z bawełnianych sznurków, do których wyrobu stosuje się technikę makramy. Zajęcia realizowane w środę były naprawdę różnorodne. Najpierw dzieci miały okazję przygotować tabliczkę czekolady i okazale ją udekorować. Następnie przyszedł czas na kolejną dawkę eksperymentów naukowych, m.in. przy użyciu suchego lodu. Na koniec każdy z uczestników wykonał mydło, które z pewnością stanowić będzie nie tylko praktyczną część wyposażenia łazienki, ale również oryginalną ozdobę. W taki sposób zakończyła się pierwsza część warsztatów realizowanych tego dnia. Druga natomiast koncentrowała się na układaniu klocków Lego. Dzieci bardzo intensywnie zaangażowały się w tworzenie klockowych konstrukcji, jak również ich odpowiednie udekorowanie. To doskonały trening zdolności manualnych i kolejna okazja do pobudzenia kreatywności  na naszych warsztatach. W czwartek odbyła się wycieczka autokarowa do zlokalizowanych we Wrocławiu parków rozrywki GoJump oraz GoAir. Wewnątrz czekały na dzieci liczne atrakcje w postaci trampolin, torów przeszkód, basenu wypełnionego piankami, ściany wspinaczkowej, a także dmuchawców i różnorakich zjeżdżalni. Na zakończenie ferii ponownie budowaliśmy konstrukcje z klocków lego.