W poniedziałek, w świetlicy wiejskiej w Chróstniku odbyły się Harce Elfów w Krainie Świętego Mikołaja. Najmłodsi mieszkańcy naszej gminy w ten dzień wyciągnęli z szafy swoje świąteczne przebrania. Były sukienki, czapki oraz swetry, a to wszystko po to aby z okazji Mikołajek wspólnie pobawić się i zintegrować. Na imprezie pojawiły się 72 Elfy, które zjechały się z całej Gminy Lubin.

Przygotowaliśmy atrakcji dla naszych milusińskich. Można było wziąć udział w quizie na temat Świąt i Krainy Świętego Mikołaja, wspólnie pobawić i potańczyć w rytm najpopularniejszych świątecznych hitów. Nie mogło oczywiście zabraknąć spotkania z Mikołajem, który przyleciał specjalnie z Bieguna Północnego. Wszystkie Elfy były grzeczne, jedne mniej, drugie bardziej, ale dla nikogo nie zabrakło słodkiego upominku od Mikołaja. Na klimatycznej ściance, przygotowanej specjalnie dla naszych gości, można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia.

To była pierwsza taka zabawa mikołajkowa zorganizowana przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin, specjalnie dla najmłodszych. Ze względu na ogromne zainteresowanie na stałe wpisze się w ofertę kulturalną naszej gminy.