W sobotę 16 września w Buczynce, po raz szósty spotkali się miłośnicy grzybów, na corocznym grzybobraniu. Jesienna pogoda nie odstraszyła miłośników leśnych wypraw. Inicjatorzy spotkania, Ośrodek Kultury Gminy Lubin i Sołectwo Buczynka, powitali przybyłych koncertem zespołu LEŚNE ECHO.

Na grzybiarzy tradycyjnie czekały konkursy tematyczne. W rywalizacji na największego i najcięższego grzyba, zwyciężyli mieszkańcy Buczynki, Tadeusz i Józefa Kuta. Kompozycja z runa leśnego i największa ilość zebranych darów lasu, stała się domeną mieszkańców Siedlec, Waldemara i Ewy Domowicz, corocznych laureatów grzybobrania. Po szrankach konkursowych, rozpoczęto degustację dań, przygotowanych przez „Buczynianki”. Towarzyszyła jej biesiada integracyjna. Kolejny raz grzybobranie mogło liczyć na wsparcie Koła Łowieckiego „Rolnik” z Wrocławia. Bardzo miłymi uczestnikami byli również wychowankowie Domu Dziecka w Bolance Dolnej.