Jak co roku do małej Buczynki przyjechali grzybiarze z gminy Lubin. Największe zbiory i największego grzyba zaprezentowali Ewa i Waldemar Domowicz, mieszkańcy Siedlec. Oprócz imponujących zbiorów, mogliśmy podziwiać również kompozycje runa leśnego. W tym roku oprócz walorów estetycznych konkursowicze skupili się na edukacyjnym aspekcie leśnego ekosystemu. W tej kategorii równorzędne pierwsze nagrody trafiły do zwycięzców za największego grzyba oraz Krystyny i Krzysztofa Polanowskich z Wiercienia. Piękne kompozycje stworzyli również gospodarze oraz mieszkańcy Składowic i Miłoradzic. Składowice reprezentowała liczna grupa najmłodszych, którzy zaprezentowali się w ozdobionych darami lasu kapeluszach. Nagrody wręczał wójt Tadeusz Kielan wraz z Sylwią Pęczkowicz-Kuduk, wiceprzewodniczącą Rady Gminy Lubin i Magdaleną Dubińską, dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Lubin.

Jak zwykle w gościnnej Buczynce nie zabrakło przepysznych pierogów i innych smakołyków przygotowanych przez sołtys wsi, Jolantę Jankun oraz Buczynianki. Były konkursy i tematyczne quizy dla publiczności przygotowane przez instruktorów Ośrodka Kultury Gminy Lubin. Na najmłodszych czekały dmuchańce, wata cukrowa oraz edukacyjna pogadanka z zaproszonymi przez Panią Sołtys policjantami, którzy uczestnikom wydarzenia rozdali kamizelki odblaskowe. Muzyczną ucztą był koncert zespołu Zachęta, który przygotował wyjątkowy repertuar, a do wielu prezentowanych utworów przyłączali się uczestnicy wydarzenia.

Tradycją tego wydarzenia jest cieszący się ogromną popularnością turniej w bule prowadzony przez doświadczonego instruktora Tomasza Targowicza.

Nagrodzeni w kategorii runo leśne:

Ewa i Waldemar Domowicz I miejsce

Krystyna i Krzysztof Polanowscy I miejsce

Grażyna Balewicz II miejsce

Asia Smolarek III miejce

Iwona Pisulska  IV miejsce

Inga Szymańska V miejsce

Docenieni za udział zostali:

Kajetan i Kalinka Miernik,
Krystyna Bąk,
Józefa Kuta,
Zofia Gajewska.