Laureat w kategorii: Literatura, film, teatr (2019)

Początki Grupy Teatralnej ZWYKLI LUDZIE sięgają roku 1998, kiedy to po raz pierwszy mieszkańcy Zimnej Wody, Wiercienia i Bukownej zachęceni przez Teresę Kot, odważyli się dołączyć do dziecięcej grupy teatralnej i zagrać wielopokoleniowe jasełka. Miejscowa „łowczyni talentów” rozdała pierwsze role i przedstawienie okazało się nie tylko sukcesem, ale także dobrą zabawą. W zmienionym i nieco okrojonym składzie grupa funkcjonuje do dziś. Sięgała m.in. po takie tytuły jak „Betlejem Polskie”, „Trzej Królowie”, „Gość oczekiwany”, „Opowieść wigilijna” czy „Nowe Korzenie”.

ZWYKLI LUDZIE w ramach projektów WYBIERAM TEATR

2018
Spektakl pt. NOWE KORZENIE, scenariusz – BERNADETA KOT, reżyseria – TERESA KOT.

2019
13.09.2019 – podczas koncertu GRAMY RAZEM w Raszówce
Przedstawienie pt. NADZWYCZAJNA SESJA RADY GMINY, scenariusz i reżyseria: Teresa Kot

07.12.2019 – świetlica w Osieku

Grupa teatralna ZWYKLI LUDZIE z Zimnej Wody. Spektakl pt. „Kot w butach”
Scenariusz i reżyseria: Teresa Kot

Scenariusz spektaklu „Kot w butach” został zaczerpnięty ze zbioru „Bajki-samograjki” autorstwa Jana Brzechwy. Reżyser dokonał tylko niewielkich zmian, na przykład z ról Stangreta, Pazia i Herolda powstała jedna postać. W spektaklu oprócz środków aktorskich wykorzystano śpiew, taniec i muzykę na żywo. Sztuka nawiązywała również do kultury ludowej, Male kuropatwy tańczyły do melodii „Fijołeczek”.

Obsada:

 • Kot – Anna Langowska,
 • Janek – Sylwester Plichta,
 • Król – Grzegorz Obara,
 • Królewna -Edyta Szymańska,
 • Brat Janka – Marcel Pęciak,
 • Bratowa – Zuzanna Pęciak,
 • Ochmistrz – Katarzyna Kłos,
 • Herold – Paweł Plichta,
 • Kuropatwy – Zuzia Kot oraz Natalka Koza,
 • Zajączki – Maciej Kot oraz Przemek Koza,
 • Damy dworu: Zofia Zielińska, Józefa Krop, Krystyna Poniatowska, Janina Sowizdrzał, Andżelika Koza,
 • Akompaniator – Marek Pęciak.