Grupa powstała podczas realizacji projektu WYBIERAM TEATR 2018 i realizowanych warsztatach teatralnych z profesjonalnymi aktorami z Teatru Polskiego we Wrocławiu. W skład grupy teatralnej należą głównie członkowie kabaretu ALE BABY. Od początku pracy grupą kieruje reżyser GABRIELA DONCZEW.

Zrealizowany został w 2018 roku spektakl pt. RĘCE DO GÓRY – scenariusz i reżyseria GABRIELA DONCZEW.

Kolejne przedstawienie odbyło się już podczas realizacji II edycji projektu WYBIERAM TEATR 2019 – 07.12.2019 – spektakl pt. PIĘKNY FELIKS, CZYLI SERIA NIEWYJAŚNIONYCH ZDARZEŃ. Scenariusz i reżyseria: Gabriela Donczew.

Sztuka autorstwa Gabrieli Donczew została napisana specjalnie na potrzeby projektu Wybieram Teatr. To pełna zwrotów akcji komedia kryminalna, utrzymana w klimacie dzieł Agathy Christie i francuskich fars. Nic nie jest takie, jakie się zdaje. W posiadłości Hrabiny Von Schmetke dochodzi do zbrodni – czy detektywi Pędziwiak i Dzik rozwikłają tę zagadkę? Kto zabił, kim są naprawdę goście Panny Wiatraczek i jaką rolę odegra księżna Kitka – to tylko kilka pytań, na które rozbawieni widzowie mogą odnaleźć odpowiedź oglądając tę czarną komedię. Grupa z Krzeczyna Małego dała popis świetnej zabawy i świadomej gry autorskiej.

Obsada:

 • Hrabina Von Schmetke – Teresa Rupniak
 • Hrabina Kochulska – Dorota Paryła
 • Piękny Feliks – Michał Sobotko
 • Panna Wiatraczek – Katarzyna Sygnatowicz
 • Ochmistrzyni Hela – Beata Satława
 • Księżna Kitka – Danuta Jasińska
 • Lokaj – Michał Sygnatowicz
 • Ewa – Ewa Sobotko
 • Detektyw Dzik – Karolina Piasecka
 • Detektyw Pędziwiak – Gabriela Donczew
  Grupa teatralna z Krzeczyna Małego