Gminny Konkurs Wokalny „Świat Piosenki 2023”

20 kwietnia, po dwuletniej przerwie, w świetlicy wiejskiej w Oborze odbyła się kolejna edycja konkursu wokalnego pn. „Świat Piosenki”.  Jak każdego roku, poziom wykonań  był wysoki, a prezentowane utwory niezwykle różnorodne- od muzyki dziecięcej po piosenki Violetty Villas. Co więcej, występom towarzyszyły kostiumy lub rekwizyty, które nawiązywały do wykonywanego utworu. W tym roku w konkursie wzięło udział 11 uczestników, w przedziale wiekowym 9-13 lat.

Występy uczestników były oceniane przez jury w składzie:
Natalia Witwicka- wokalistka, pianistka, kompozytorka, studentka wokalistyki jazzowej oraz nauczycielka. Laureatka licznych festiwali muzycznych.
Karolina „Caroline” Ziemlicka- absolwentka Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy. Zwyciężczyni programu „Szansa na sukces. Opole 2022”, oraz wielu międzynarodowych festiwali wokalnych. Obecnie nauczycielka wokalu w Muzycznej Krainie w Legnicy.

Podczas oceny jury brało pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, interpretację utworu, intonację oraz ogólny wyraz artystyczny. Jednogłośną decyzją jurorów Grand Prix tegorocznej edycji trafiło do Hanny Słabickiej z Gorzycy.

Lista nagrodzonych:

GRAND PRIX- Hanna Słabicka

I MIEJSCE- Martyna Buchowska

II MIEJSCE- Anna Toborek oraz Klaudia Majchrzak

III MIEJSCE- Iga Ziętek oraz Mieszko Smoliniec