Tradycyjna zabawka z drewna

Tato z synem, dziadek z wnukami czy może całą rodziną? Liczba twórców nie ma znaczenia, liczy się efekt w postaci wyczarowanych z drewna przedmiotów.

Zachęcamy do wspólnego tworzenia dorosłych i dzieci. Tym razem Ośrodek Kultury Gminy Lubin proponuje kreatywny konkurs proekologiczny.

Stwórzmy proste, wykonane z drewna zabawki, które uzupełniać mogą naturalne i tradycyjne surowce (glina, słoma, liście, drut, tkanina). To dla dorosłych niezwykła okazja powrotu do dzieciństwa, a dla najmłodszych świetna zabawa. Dozwolone są różne techniki, można rzeźbić, toczyć, strugać lub wykorzystać naturalny kształt kawałków drewna czy gałęzi.

Proponujemy sentymentalną podróż do świata drewnianych koników, szabli, figurek żołnierzy czy klocków, chociaż w ostatnich latach drewniane ekologiczne zabawki powróciły do łask. Znów
w sprzedaży pojawiają się drewniane koniki bujane, klocki czy pojazdy.

Niegdyś do ulubionych zabawek należały te, które stanowiły miniatury sprzętów i przedmiotów używanych w gospodarstwie domowym (wózki, bryczki, naczynia kuchenne). Pamiętamy drewniane domki wypełnione miniaturowymi mebelkami. Niezwykle popularne były zabawki ruchome, (kołatki, grzechotki, kurki dziobiące na desce, konie na biegunach, dzięcioły na drzewie, motyle czy ptaszki na dyszlu. W codziennej zabawie używano również prostych instrumentów muzycznych takich jak fujarki, skrzypeczki, trąbki. wiatraczki, o ruchomej konstrukcji.

A jakie będą Wasze zabawki? Czekamy na propozycje. Mamy nadzieję, że z konkursowych prac powstanie niezwykła wystawa, która przeniesie nas w świat zabawek i barwnego dzieciństwa.

Do konkursu można zgłosić dowolną ilość prac. W załączeniu Regulamin. Na konkursowe prace czekamy do 13 listopada 2020 r.!

Zachęcamy do tworzenia!

REGULAMIN konkurs na zabawkę (DOC, 19 KB)