W niedzielne popołudnie  odbyły się VII Gminne Zawody Kajakowe w Raszowej. Przed kilkoma laty imprezę zorganizowano jako zawody sołeckie,  jednak szybko przekształciły się w bardzo ciekawe wydarzenie sportowe o zasięgu gminnym.

Dzięki ogromnej pracy sołtysa Eugeniusza Guta, Ochotniczej Straży Pożarnej z Raszowej i mieszkańców sołectwa oraz Ośrodka Kultury Gminy Lubin, uczestnicy wydarzenia mieli bardzo różnorodne formy aktywności sportowej.

Każdy z uczestników znalazł coś ciekawego dla siebie, oprócz zawodów kajakowych był turniej w bulle i zabawy dla najmłodszych.

Sołtys przygotował dla uczestników grilla, chleb ze smalcem  oraz ogórki małosolne. Wielu mieszkańców naszej gminy potraktowało udział w zawodach jako ciekawą formę spędzania na sportowo niedzielnego popołudnia.

A o to wyniki zawodów kajakowych:

Jedynki  mężczyzn

 1. Jarosław Gilis Raszowa
 2. Wojciech Chmielewski Obora
 3. Grzegorz Wójcik Miroszowice

Jedynki  mężczyzn +55

 1. Tadeusz Dąbrowski

Jedynki kobiet

 1. Agnieszka Kruszyńska Raszowa
 2. Marta Jarzębska Miroszowice
 3. Małgorzata Kandut Obora

Dwójki

 1. Maciej Góra \Agnieszka Kruszyńska Raszowa
 2. Paweł Kołkowski \Jarosław Gilis Raszowa
 3. Oliwier i Grzegorz Wójcik Miroszowice

Turniej Bulle

 1. Oliwier Krukowski\Maciej Góra Raszowa
 2. Katarzyna Maćków\Karol Rozmiarek Raszowa Mała
 3. Sabina i Michał Gierczak Raszówka

Nagrody i wyróżnienia dla zwycięzców w poszczególnych konkurencjach wręczał  wójt gminy Lubin Tadeusz Kielan oraz sołtys Raszowej  Eugeniusz Gut.